Home

Info

O Konkursie

O konkursie

CO TO JEST IMAGINE POLAND?

Imagine Poland to nietypowy konkurs dla młodych artystów (13-21 lat) uprawiających każdy styl muzyczny.

Imagine daje przestrzeń młodym ludziom do zdobycia profesjonalnych doświadczeń scenicznych w przyjaznej i wspierającej atmosferze. Dzięki promowaniu muzycznej jakości, oryginalności, różnorodności, kreatywności, równości i polityki bezpiecznego dźwięku Imagine tworzy środowisko pozwalające na rozwój zainteresowań i kariery młodych muzyków, budowanie pewności siebie oraz poznawania innych ludzi i kultur. 

IMAGINE FESTIVAL NA ŚWIECIE

The Imagine Festival jest obecny w 8 krajach z całego świata: Belgii, Brazylii, Chorwacji, Francji, Hiszpanii, Polsce, Szwecji oraz Zimbabwe, z których wybrani w przesłuchaniach reprezentaci biorą udział w międzynarodowym starciu Imagine Festival. Zwycięzca festiwalu w nagrodę wyrusza w międzynarodową trasę koncertową Imagine.

Jest to przedsięwzięcie międzynarodowego stowarzyszenia JM International, wspierane z programu Komisji Europejskiej Kreatywna Europa oraz BELSPO.

ORGANIZATORZY

Organizatorem Imagine Festival jest istniejące od 75 lat i obecne w 47 krajach największe stowarzyszenie zajmujące się muzyką dzieci i młodzieży – JM International. W Polsce Organizatorem jest JM Poland, oficjalna sekcja JMI. Partnerami w pierwszej edycji Imagine Poland są Fundacja Muzyka jest dla wszystkich, Polskie Radio, Radio WrocławMiejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej oraz Służewski Dom Kultury w Warszawie.

2018 JMI Wszystkie prawa zastrzeżone

Sposób logowania Zamknij